Majstrovstvá SR v dobytkárskych disciplínach na Ranči na striebornom jazere Galanta

20.09.-21.09.2014

Tak ako aj po minulé roky, tak aj tento rok, organizoval Ranč na Striebornom jazere v Galante MSR v dobytkárskych disciplínach, ktoré sa konali v dňoch 20 - 21.09. 2014.

Na štart sa celkovo postavilo 31 súťažných dvojíc, ktoré bojovali medzi sebou vo viacerých disciplínach, či už v pracovných s dobytom, disciplínach s lasom alebo rýchlostných disciplínach kde sa snažili získať titul majstra Slovenska. Prihlásení boli len skúsení súťažiaci, nakoľko do tohto kola majstrovstiev sa mohlo postúpiť na základe nominácií z predošlých celoslovenských súťaží. Jazdci sa predstavili v rôznych súťažných disciplínach ako je Team Sorting, Speed Penning, Ranch Cutting, Trailer Loading, Barel Race, Aley- Jackpot, Cattle Penning, Pole Bending, Ranch Roping, Team Penning, Team Sorting a podobne.

Najlepšie umiestnenia v pracovných disciplínach s dobytkom si zaslúžene prevzali známi jazdci ako Peter Dula, Branislav Šablatúra, Radko Staňo, Matúš Kuzma, Milan Šprla, Silvia Lacová, Zuzka Eibnerová Staššíková a Radka Gebauerová. Najlepší výkon v ropingových disciplínach ukážkovo predviedli Peter Dobeš, Matúš Guga a už spomínaný Radko Staňo. Nemožno nespomenúť aj ďalšiu mladú nádejnú jazdkyňu Moniku Pálovú, ktorá so svojím koňom menom Fantastic Dun It dostala nie len ostatných súťažiacich, ale aj celé westernové publikum pekne do varu, keď priam preletela jazdeckou arénou ako strela a vyhrala prvé miesta v rýchlostných disciplínach Barel Race a Pole Bending za mládež.

Celkovo MSR v dobytkárskych disciplínach navštívilo okolo tisícdvesto divákov. Preteky boli tentokrát spestrené aj zábavným programom pre deti a v neskorších hodinách hudobnou skupinou v našej takzvanej kruhovke. Za pekné ukončenie westernovej pretekárskej sezóny za rok 2014 u nás na Ranči na Striebornom jazere v Galante by sme sa zároveň chceli poďakovať všetkým zúčastneným súťažiacim, organizátorom, divákom a všetkým ktorí boli zapojení do bezproblémového priebehu pretekov.

msr-pd-4

msr-pd-124